O společnosti

BFILM.cz je produkční společnost, která se od roku 2017 zaměřuje na výrobu hraných a animovaných filmů s potenciálem mezinárodního přesahu a evropské koprodukce. Důležitá je pro nás originalita, inovativnost a osobitost. Při výběru našich projektů se zaměřujeme na filmy s výrazným autorským rukopisem, které mohou zajímat mezinárodní publikum a festivaly, ale nevyhýbame se ani divácky atraktivním a mainstreamovým projektům a tvůrcům. Důraz klademe zejména na úspěšné prosazení našich projektů na filmovém trhu v ČR i v zahraničí, chceme pomáhat vyvíjet nové projekty a kreativně je distribuovat.

V roce 2019 uvedeme do distribuce krátké animované filmy SH_T HAPPENS a Pouštět draka (v premiére na festivale Berlinale). Ve výrobě máme celovečerní animovaný film Srdce Věže nebo hraný film Petra Oukropce Mazel a tajemství lesa. Producentem společnosti BFILM je Peter Badač.

Společnost  BFILM.cz je členem Asociace producentů v audiovizi. Více informací o našich realizovaných a připravovaných projektech naleznete v dalších sekcích.