Mazel a tajemství lesa (2020)

O filmu

hraný film, CZ/DE/PL/SK, plánovaná premiéra: 2020

Děti ze skautského oddílu tráví své letní prázdniny na místě, které je ukryto v horách romantické lesní oblasti. Tři týdny žijí jako divoši - spí v týpí, myjí se v potoce, vaří své jídla na ohni a baví se v lese kolem. Tentokrát však skauti přicházejí do svého lesa naposledy. Díky plánu těžit zde lithium, zmizí jejich divočina navždy ...

Film Petra Oukropce podle scénáře Kateřiny Kačerovské.

Projekt je realizován v koprodukci s Leitwolf Filmproduktion (DE), Wajda Studio (PL) a BFILM (SK). Realizaci filmu podpořili Státní fond kinematografie, Polský filmový institut, Jihomoravský filmový nadační fond a grantový program Evropské unie Kreativní Evropa MEDIA.

Tvůrci

Režie: Petr Oukropec
Scénář: Kateřina Kačerovská
Námět: Kateřina Kačerovská
Dramaturgie: Marcela Pittermanová
Producenti: BFILM.cz - Peter Badač
Koproducenti: Leitwolf Filmproduktion (DE), Wajda Studio (PL), BFILM (SK)

 

Petr Oukropec

Petr (1972) se narodil v Praze. V roce 1994 debutoval jako producent celovečením filmem Indiánské léto. V roce 1995 spoluzaložil produkční společnost Negativ, která až dosud vyrobila více než čtyřicet hraných, dokumentárních a animovaných filmů. Filmy společnosti získaly mnoho významných mezinárodních ocenění. V roce 1999 získal jako producent Českého lva za nejlepší film (Návrat idiota). Je členem Evropské filmové akademie. Od roku 2003 vede producentskou dílnu na katedře produkce FAMU.  V divadelním spolku Zmrzlik v pošumavské obci Těchonice se dlouhodobě věnuje práci s dětmi a neherci. Původně sociální projekt oslovil široké publikum. V roce 2012 debutoval jako režisér filmem pro děti Modrý tygr, který získal několik festivalových a diváckých ocenění a byl úspěšně uveden v české i mezinárodní distribuci. Film Ani ve snu!, který je jeho druhým celovečerním filmem byl v premiéře uveden na Berlinale 2016 v soutěžní sekci Generation 14+ a byl  následně vybrán na festivaly ve více než 25 zemích světa.

Filmografie:

Ani ve snu! (dlouhometrážní hraný film, 2016)
Modrý tygr (dlouhometrážní hraný film, 2012)
~ Cena diváků – Kristiansand, Norsko
~ Nejlepší film – Kinodiseéa, Bukurešť, Rumunsko
~ Zvláštní cena poroty – MFDM Zlín, Česká republika
~ Cena Oty Hofmana – Ostrov, Česká republika

 

Kontakty

Producent BFILM: Peter Badač - peter(at)bfilm.cz